Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ostuda ve Zruči nad Sázavou

4. 10. 2009
ObrazekObrazek

Jiskra Zruč N/Sázavou - Zenit Čáslav B  5:2 ( 5:1 )

Branky : 4x Kovář, ObrazekToman - Bašek, Malý

Kdo dneska nebyl na zápase, tak by neřekl, že tento zápas byla ostuda. Ale opak je pravdou. Dneska proti naší plné sestavě nastoupilo 6 a to opakuji 6  domácích hráčů, kteří si z našich hráčů dělali celý první poločas srandu a sázeli jim jednu branku za druhou. Naši hráči vypadali jako šachové figurky a domácí lehce procházeli do našeho vápna a střelami po zemi vyučovali naší obranu a zálohu včetně dnes chybujícího brankáře Linharta. Náš útok byl navíc bezzubý a nedokázal přečíslit oslabeného soupeře. První branka padla po chybě stopera Vajgla, který těsně uhnul před míčem a brankář Linhart nedokázal včas zareagovat. Další dvě branky padly po chybě brankáře Linharta, který nedokázal vyrazit míč, který mířil na něho a míč si dvakrát vrazil do branky. Čtvrtá branka padla po slalomu nejlepšího hráče Kováře, který svůj slalom umístil přesnou střelou k tyči. Pátá branka opět padla po střele z dálky, kterou brankář Linhart nechytil. Ve 23. minutě se dočkali i naši hráči, kdy Václav Bašek skóroval po vyraženém míči brankářem domácích.

Druhý poločas začali naši hráči trochu hrát a obraz hry se vyrovnal. O druhý úspěch se postaral ve 35 min. střelou Petr Malý. Naši hráči měli i další šance, ale nedokázali je proměnit.

Slova trenéra : Ostuda, ostuda, ostuda. Jiná slova mne nenapadají. Prohrát proti soupeři, který nastoupil se šesti hráči (i když byli ročník 1999 ) je velká ostuda.  Kdyby Zruč byla v plné síle, tak si myslím, že by mělo i naše A mužstvo problémy, neboť individuální schopnosti hráčů Zruče byly na velice vysoké úrovni, ale toto nás neomlouvá. Jsem rozladěn s výkonem celého mužstva. Naši hráči nastoupili na hřiště s tím, že mají vítězství v kapse a nestačili se potom divit. Myslím si, že některým hráčům šla hlava kolem. V poločase jsem musel hodně moc zvýšit hlas a promluvit hráčům do duše. Druhý poločas začali o trochu lépe hrát. Během zápasu jsme pouze jednou zahráli kombinačně a hned z toho byl druhý gól. To je strašně málo.  Každý hráč musí vědět, že hraje fotbal za Zenit Čáslav a to neznamená se  jen obléknout do dresu a stoupnout si na hřiště. Musí dřít, bojovat a nechat na hřišti duši a toto bohužel ještě nepochopili a tak to těm, kteří to nepochopili vysvětlím ve čtvrtek na speciálním tréninku a na dalším zápase, kde nebudou hrát. Ze své zkušenosti vím, že ten, kdo v přípravce nedal vše do fotbalu, tak se s ním trenéři v žácích po soustředění rozloučili a poslali ho hrát na vesnici. Ve starší přípravce už nejde jenom o zábavu a hru. Dnešní zápas je i poučení pro mne a děkuji soupeři za lekci, kterou nám poskytl právě včas.

Sestava : Linhart - Havlík, Vajgl, Krátký, Bydžovský-Matoušek, Stiburek, Malý, Málek, Kučera, Mrázek, Vavřina - Bašek. Na střídáni připraveni - Kohl, Brom

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář